Tato fotogalerie je prázdná.

Mary’s Meals

odkaz na web:
 
https://www.marysmeals.org.uk/
 
 
 
 
 

První mezinárodní konference „Mary’s Meals“ v Medžugorji

 
Marys Meals Conference 2007^

První mezinárodní konference „Mary’s Meals“ v Medžugorji: návrh jednoduchého řešení problému hladu ve světě:

 

 

 

 

 

 Když nemůžeš nasytit stovku lidí, nasyť jen jednoho.  

(Matka Tereza)

 
 

Humanitární organizace Scottish International Relief organizovala ve dnech 11. až 15. června 2007 v Medžugorji první mezinárodní konferenci „Mary’s Meals“.

 

 

Co je to „Mary's Meals“?

Projekt „Mary's Meals“ (Mariina jídla) byl založen v roce 2002 pro asi dvě stě dětí v jedné škole v Malavii, a dnes, o pět roků později, sytí asi 200 000 dětí v Africe, Asii, Latinské Americe a Východní Evropě.

 

Funguje to díky dotacím - 10 € stačí na jídlo pro jedno dítě na celý rok – a díky dobrovolníkům, kteří ve školách vaří a vydávají každý den jídla. Nejčastěji to jsou rodiče a příbuzní dětí. Díky jim je do projektu zapojeno celé místní společenství.

 

Na konferenci různí řečníci představili projekty, které probíhají po celém světě: Ibi Ungur - Rumunsko, Leisbeth Glas – Liberie, Peter Nkata – Malavi, Mark McGreevy – Ukrajina, Milona von Habsburg – Francie, John Pridmore – Irsko a další. Na konferenci hovořil i medžugorský vizionář Jakov Čolo, který osobně organizuje pomoc Mary's Meals pro mentálně postižené děti v jednom ústavu v Sarajevu.

 

Účastníci (ne jen katolíci, kterých je v Medžugorji téměř dvě stě ze všech končin světa) prožívali toto setkání spíše jako duchovní cvičení než jako konferenci. Přednášky ilustrované obrázky obsahovaly pravdivé životní příběhy o dobrotě a utrpení… Jsou děti na světě jejichž jedinou touhou je mít dostatek jídla a možnost chodit do školy. Bylo to i přání jednoho chlapce z Malavie o kterém mluvil, když mu matka umírala na AIDS vyprovokovalo Magnusa McFarlane- Barrowa, k tomu aby začal s projektem „Mary's Meals“. Fra Slavko Barbarić říkával: Láska je vynalézavá…

 

Chcete se i vy zapojit? 

 

Můžete zapojit např. svoji školu a být donátory hladovým

 

dětem v nějaké malé, chudé škole v daleké, chudé zemi..

 

Dnes má „Mary's Meals“ svoje kanceláře v mnoha zemích světa, a v Medžugorji má svou malou informační kancelář.

 

 

 

 

Výše uvedený článek najdete na webu: 

https://www.medjugorje.ws/cs/articles/marys-meals-conference-2007/